اجزا چرخ خیاطی

9 / 10
از 1 کاربر

اجزا چرخ خیاطی

چرخ خیاطی وسیله ای برای دوخت و دوز مواد مختلف است. از این رو دارای انواع مختلفی است که به عنوان برخی از آنها می توان به چرخ خیاطی خانگی ، چرخ خیاطی صنعتی ، چرخ خیاطی سردوز و غیره اشاره کرد. به طور کلی تمام انواع چرخ خیاطی دارای برخی از اجزا یکسان هستند. در این مقاله قصد داریم برخی از اجزا چرخ خیاطی را که به طور عمومی تقریبا در تمام انواع چرخ خیاطی وجود دارند، را برای شما کاربران عزیز نام ببریم. البته چرخ خیاطی از اجزا بسیاری تشکیل شده است که ما در این بخش تنها به برخی از اجزا چرخ خیاطی اشاره می کنیم. در ادامه با ما همراه باشید.

یکی از اجزا اصلی در چرخ خیاطی ، سوزن چرخ خیاطی است. سوزن در چرخ خیاطی بسیار مهم است و در واقع عامل اصلی دوخت است. برای دوخت انواع مختلف پارچه باید از سوزن های مختلفی استفاده کرد. عملکرد صحیح چرخ خیاطی تا حد زیادی به انتخاب درست سوزن و نصب صحیح آن بستگی دارد.

یکی دیگر از اجزا چرخ خیاطی قرقره و ماکو است. ماسوره که در داخل ماکو قرار می گیرد، در واقع تامین کننده نخ زیرین در دوخت انواع مختلف پارچه است. قرقره نیز نخ رویی را تامین می کند. یکی از اجزا چرخ خیاطی که برای نگه داشتن نخ در وضعیت صحیح و نگهداری پارچه در محل صحیح در چرخ خیاطی تعبیه شده است، دیسک فشار است.

هدایت پارچه به سمت جلو و عقب در چرخ خیاطی با استفاده از پایه دوخت در چرخ خیاطی انجام می شود. پایه دوخت نیز برای انجام دوخت های مختلف ، متفاوت است. برخی از انواع پایه دوخت در چرخ خیاطی عبارتند از پایه دوخت زیپ، پایه مخصوص زیگزاگ، پایه دوخت جادکمه و غیره.

پدال نیز یکی از اجزا چرخ خیاطی است که از آن برای کنترل سرعت دوخت استفاده می شود.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :