دستورالعمل ساده نگهداری از چرخ خیاطی

10 / 10
از 1 کاربر

دستورالعمل ساده نگهداری از چرخ خیاطی

چرخ خیاطی دارای ساختار پیچیده ای است از این رو برای کارکرد صحیح نیاز به نگهداری و مراقبت دارد. در این مقاله قصد داریم نکاتی را در زمینه نگهداری ساده و صحیح از چرخ خیاطی ارائه دهیم تا شما بتوانید به صورت کاربردی از آنها استفاده نمایید.

یکی از مراحل اصلی و بسیار مهم در نگهداری از چرخ خیاطی ، روغن کاری آن است. به منظور روغن کاری چرخ خیاطی باید از روغن مخصوص چرخ استفاده کنید. بخش هایی از چرخ خیاطی که در دفترچه راهنما به آنها اشاره شده است، نیاز به روغن زدن دارند. علاوه بر این معمولا بخش های متحرک نیز بهتر است روغن کاری شوند. این فرآیند را به صورت ایده آل باید هر دو یا سه ماه یکبار انجام دهید.

برای شروع کار با چرخ خیاطی تنها باید یک قطره روغن مخصوص چرخ را در قسمت زیر ماکو بریزید. نگران خیس شدن نخ نباشید.روغن کاری باید قبل از شروع کار صورت بگیرد. هیچ گاه این کار را بعد از اتمام کار با دستگاه ، انجام ندهید زیرا روغن تا استفاده آتی از چرخ خیاطی ، خشک خواهد شد و بهبودی در عملکرد چرخ ایجاد نخواهد کرد.

بر روی چرخ ، درجه های مختلفی برای تنظیم دوخت وجود دارد به صورت ایده آل بهتر است این تنظیمات به صورت زیر باشد:

  • درجه کشش نخ را بر روی 4 تنظیم کنید.
  • طول کوک ها برای انواع دوخت به صورت ساده و یا زیگزاگ 2.5 میلی متر و عرض آن 5 و برای دوخت جا دکمه این مقدار بهتر است در حدود 0.8 میلی متر در طول و برای عرض ، 6 تا 7 باشد.

استفاده از سوزن ارگان در چرخ خیاطی مناسب است و توصیه می شود.

نخ در ماکو نباید زیاد سفت باشد. به طور کلی باید نخ در ماسوره را به گونه ای تنظیم کنید که در هنگام کشیدن نخ، ماسوره در چرخ خیاطی ، در جهت عکس به گردش در بیاید.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :