نخ کردن سوزن چرخ خیاطی

10 / 10
از 1 کاربر

نخ کردن سوزن چرخ خیاطی

یکی از اصلی ترین اجزا در چرخ خیاطی ، سوزن است. سوزن دارای انواع مختلفی است و برای دوخت های مختلف، نوع سوزن متفاوت استفاده می شود. برای دوخت صحیح ، سوزن باید به درستی نصب و پس از آن نخ شود. نخ کردن سوزن در چرخ خیاطی کار ساده ای است اما با این حال باید برخی از نکات در این مورد رعایت شود. در این مقاله با ما همراه باشید تا روش صحیح نخ کردن سوزن چرخ خیاطی را برای شما علاقه مندان شرح دهیم.

  • اولین مرحله شروع کار با چرخ خیاطی ، قبل از روشن کردن دستگاه، نخ کردن سوزن است. تمام انواع چرخ خیاطی دارای یک میله یا محل مشخص برای قرار گیری قرقره هستند. این میله معمولا در قسمت بالای چرخ خیاطی قرار دارد. مسیر گذر نخ از قرقره تا سوزن در برخی از انواع چرخ خیاطی با شکل مشخص شده است.
  • در حالت کلی باید نخ را از قرقره به سمت پایین کشیده و آن را از پایین صفحه کشش عبور دهید.در ادامه نخ را به سمت بالا کشیده به صورتی که نخ به شکل حرف u در بیاید.
  • در قسمت بالا چرخ خیاطی ، یک اهرم وجود دارد که دارای یک منفذ است. نخ را از این منفذ عبور دهید سپس به سمت پایین بکشید و این کار را تا رسیدن نخ به سوزن ادامه دهید.
  • پس از این باید نخ را از منفذ موجود در سوزن عبور داده و سوزن را نخ کنید. با انجام این مرحله تقریبا کار نخ کردن سوزن تمام شده است و باید نخ را از زیر پایه دوخت در چرخ خیاطی قرار دهید. سپس نوبت به خارج کردن نخ ماسوره (نخ زیرین دوخت) است که برای این منظور باید چرخ دستی موجود در چرخ خیاطی را چندبار به سمت راست بگردانید این کار موجب خارج شدن نخ ماسوره می شود. برای سهولت کار نخ خارج شده از صفحه را کمی به سمت بیرون بکشید.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :